Ochrana sluchu pre motocyklistov

Neexistuje nič lepšie ako jazda na motocykli alebo na kabriolete po našich Slovenských končinách, kde Vám vietor fúka do vlasov. Napríklad Spojené kráľovstvo má viac ako 1,3 milióna motoriek a takmer pol milióna obyvateľov má licenciu na motocykel. Ale kdekoľvek sa pozriete okolo seba za akéhoľvek slnečného dňa uvidíte niekoľko kabrioletov jazdiť na cestách. Každému z nich to dáva pocit slobody.

Skúsení motocyklisti vedia, že je veľmi dôležité chrániť sluch počas jazdy. Pri rýchlosti 100 km za hodinu, hluk vetra pod helmou môže narásť až nad 94 decibelov. A to už po pätnástich minútach. Rovnako to platí aj pre autá bez strechy. Pri rýchlosti medzi 80 a 112 kilometrov za hodinu môže zvuk vetra počas jazdy dosiahnuť až 110 decibelov, čo možno porovnať približne k hluku vŕtačky. Ak budete jazdiť po dobu dlhšie ako sedem minút, je dosť možné, že dôjde k poškodeniu Vášho sluchu.

Pre dokonalú ochranu a optimálnu koncentráciu pre motocyklistov boli vyvinuté štuple do uši MotoSafe. MotoSafe obsahuje dva rôzne vymeniteľné pary filtrov proti hluku vetra a pre štandardný útlm hluku. Tieto filtre proti vetru špeciálne zaručujú optimálnu ochranu, popritom stále počujete a komunikujete s okolím. Zelený filter ponúka útlm, ktorý je užitočný pre väčšinu situácií. Žltý filter ponúka útlm pre situácie s extrémne vysokou hlučnosťou. Motocyklistovi ponúka možnosť si vybrať ten správny filter v každej situácii.

Hluk motora a vetra môžu poškodiť Váš sluch. Z rýchlosti 100 km za hodinu je motocyklista vystavený hluku, ktorý prekračuje 90 decibelov. Zákon predpisuje ochranu sluchu, keď je hluk nad 85 decibelov. Pravidelný hluk nad 80 decibelov môže dôjsť k poškodeniu sluchu. Nielenže dôjdke k poškodeniu sluchu, ale tiež k oslabeniu koncentrácie. Hluk vetra je častým problémom u motocyklistov. Pri skúškach testov niekoľkých prilieb nepooskytujú dostatočnú ochranu sluchu.

Jazda bez chrániča sluchu

Rýchlosť Hluk vetra pod prillbou Max. doba bez rizika poškodenia sluchu
62 mph 94 dB 15 minút
75 mph 98 dB 7 minút
87 mph 102 dB 3 minúty
100 mph 106 dB 90 sekúnd

MotoSafe testované ako najlepšie Motorrad

MotoSafe otestovaný Motorrad-om ako najlepší

Nemecký prominentný časopis Motorrad otestoval štuple Alpine MotoSafe ako najlepší. Tieto  do uší boli testované na pohodlie, útlm zvuku a iné. MotoSafe obdržal verdikt "Sehr gut" s 92 zo 100 bodov, takže je to najlepší štupel do ucha.

Dokonale ´prispôsobivý

AlpineThermoShapeMotoSafe štuple do uší sú vyrobené z veľmi mäkkého a pružného odolného materiálu AlpineThermoShape. Štuple sa dokonale prispôsobia vo zvukovode. Preto MotoSafe je veľmi pohodlný na nosenie. MotoSafe štuple do uší so špeciálnym filtrom proti hluku vetra majú otvorený systém, takže človek nemá pocit izolácie.

Doba použitia

Životnosť štupľov do uší MotoSafe ™ závisí od rozsahu používania. Udržiavanie štupľov do uší v čistote predlžuje životnosť.

Výhody

  • MotoSafe ako najlepší výrobok
  • Optimálna ochrana proti hluku vetru
  • Napriek štuplom v ušiach budete stále počuť 
  • Dva rôzne a výmeniteľné filtre
  • Perfektne prispôsobiteľné Vašim ušiam
  • Žiadny pocit izolácie
  • Nevyčnieva z ucha
  • Opakovane použiteľný

Kontakt

AudioCARE
Račianska 96 (Optimum park, budova E)
831 02 Bratislava

+421 948 217 032

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode